Plener plastyczny „Maski wyobraźnią czarowane”

W dniu 21 maja odbyła się w naszym przedszkolu IX edycja Pleneru plastycznego pod hasłem: „Maski wyobraźnią czarowane”. W imprezie uczestniczyły dzieci z koła plastycznego „Mali artyści” z naszego przedszkola oraz zaproszone dzieci z bydgoskich przedszkoli. Przedszkolacy obejrzeli ekspozycję egzotycznych masek z różnych stron świata oraz sami tworzyli oryginalne maski, wykorzystując różnorodne materiały i techniki plastyczne. Atrakcją pleneru było spotkanie z p. Arkadiuszem Timmem, który zabrał uczestników w „muzyczną podróż” przez wszystkie kontynenty. Dzieci miały okazję obejrzeć instrumenty etniczne z różnych zakątków świata oraz współtworzyć muzykę, doskonale się przy tym bawiąc. Impreza zakończyła się wystawą prac w ogrodzie przedszkolnym. Mali artyści otrzymali pamiątkowe upominki i dyplomy.Wszystkim uczestnikom pleneru plastycznego gratulujemy inwencji oraz fantazji w twórczym tworzeniu i zapraszamy na kolejne artystyczne spotkania!