Nasi goście - Sportowcy i ich stanowiska na pikniku

Przed piknikiem naszych przedszkolaków odwiedził pan Dominik Bochenek. Jest on lekkoatletą, specjalizującym się w biegach przez płotki. Wspólnie z panem Tomaszem Lewandowskim przybliżyli dzieciom informacje o tej dysyplinie, można było także obejrzeć medale pana Dominika. Odbyły się również "mini"zawody w biegu przez płotki z udziałem chętnych dzieci. Przedszkolacy mieli możliwość obejrzenia dysku, oszczepu oraz kuli, wykorzystywanych w zawodach lekkoatletycznych. Na wszystkich spotkanie to wywarło ogromne wrażenie!

Drugim lekkoatletą, który odwiedził nasze przedszkole był pan Marcin Lewandowski, złoty medalista Mistrzostw Europy w Barcelonie (2010), bieg na 800 m, oraz srebrny medalista Halowych Mistrzostw Europy w Paryżu (2011). Wspólnie z trenerem, panem Tomaszem Lewandowskim prowadzili ćwiczenia i zabawy przy swoim stanowisku w czasie pikniku.

Na kolejnym stanowisku dzieci mogły spróbować swoich sił w tenisie ziemnym. Pan Krzysztof Kamiński, trener tenisa ziemnego, narciarstwa oraz gimnastyki sportowej na Zawiszy wspólnie z dziećmi ćwiczył i przybliżał tajniki gry w tenisa.

W czasie pikniku można było również pograć w koszykówkę, którą prowadził pan Maciej Łabuś - koszykarz, trener drużyny kadetów Astorii Bydgoszcz. Dzieci pod okiem trenera dzielnie radziły sobie z rzutami do kosza.

 Dzieci mogły także obejrzeć pokaz karate prowadzony przez pana Sebastiana Zwiewkę, instruktora karate - szkolącego dzieci oraz młodzież w Bydgoszczy, w klubie karate „BUSHIDO”. Jako zawodnik zdobył wiele medali na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. 

 W ogrodzie można było także posiedzieć w prawdziwym jachcie. Żeglarstwo promowali Adam Dyniewski z synem Igorem. Pan Adam jest kapitanem Jachtowym, instruktorem sportu żeglarskiego, prowadzi Szkółkę Żeglarską w Bydgoszczy. Igor - startuje w barwach Bydgoskiego Towarzystwa Żeglarskiego w klasie Optimist.

Pan Sławomir Dąbrowski – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Drzewnych, promował kajakarstwo.

 Piłkę nożną promowali pan Maciej Marciniak - trener piłki nożnej, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy oraz pan Michał Stolarski – piłkarz, opiekun grup Socatets i BSS w Szkółce Piłkarskiej w Bydgoszczy.

 W ogrodzie była również możliwość gry w tenisa stołowego. Pani Aleksandra Mrozik objaśniała zasady gry i sędziowała przedszkolne rozgrywki.

 

Raz jeszcze dziękujemy Naszym Gościom za przybycie, za zaangażowanie oraz za promowanie sportu i zdrowego trybu życia!