Kolorowy tydzień w gr. "Żabki"

Od 17 do 21 czerwca w grupie "Żabki", obchodziliśmy Kolorowy tydzień.  „Gra w kolory” w przedostatnim tygodniu przed wakacjami bardzo podobała się dzieciom. Mamy spisały się na medal starając się ubrać swoje dziecko w kolor przyporządkowany poszczególnym dniom tygodnia. Poniedziałek był rozświetlony i żółty, jak słoneczko latem, wtorek – zielony, jak żabki na trawie, środa – czerwona, jak dojrzałe truskawki, czwartek – niebieski, jak niebo odbijające się w morskich falach, a piątek – kolorowy, jak tęcza, która pojawia się na niebie po letnim deszczu. Dzieci z łatwością potrafiły odnaleźć inne przedmioty w kolorze, który królował w danym dniu. Kolorowym dniom sprzyjała upalna, prawdziwie lenia pogoda.