"DalEKOwzroczni" - zajęcia ekologiczne dla dzieci

25 czerwca br. w pobliżu naszego przedszkola zaparkował EKO-BUS z Centrum Edukacji Ekologicznej z Myślęcinka. Maskotka kampanii „DalEKOwzroczni" - bociek Boguś zachęcał dzieci do odkrywania tajników ekologii i dbania o naturalne środowisko. Przypomniał dzieciom, jak prawidłowo segregować śmieci i dlaczego jest to takie ważne oraz jakiego koloru są pojemniki przeznaczone do tego celu. Przy okazji dzieci poznały znaczenie pojęcia recykling. Przedszkolacy z łatwością poradzili sobie z ułożeniem puzzli na ten temat. Poznali różne metody wytwarzania energii elektrycznej np. za pomocą roweru, wykorzystując siłę mięśni. Mikroskop, jako narzędzie powiększające do obserwacji małych preparatów (niewidocznych dla oka) cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci mogły zobaczyć m.in. nogi muchy albo skórkę cebuli. Film z boćkiem Bogusiem w roli głównej cieszył się dużym zainteresowaniem. Każde dziecko na zakończenie otrzymało EKO-ELEMENTARZ z ciekawymi zadaniami do wykonania dotyczącymi dbania o środowisko.