2013/2014

 22.05 przedszkolaki z grupy "Biedronki" rywalizowały z uczniami zerówek Szkoły Podstawowej nr 48 na sali gimnastycznej. Walka była emocjonująca i przyniosła nam drugie miejsce!
 
 
 
 
 
 
 

19 marca przedszkolaki z grupy „ Wiewiórki” wzięły udział w lekcji języka polskiego w SP nr 48. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda nauka w szkole oraz jak radzą sobie uczniowie z różnymi zadaniami. Wraz ze starszymi kolegami z klasy I, przedszkolaki rozwiązywały zagadki, dokonywały analizy i syntezy słuchowej wyrazów, rozpoznawały litery i rozwiązywały hasła krzyżówki. Zmagania umysłowe przeplatane były ćwiczeniami muzyczno – ruchowymi. Podczas spotkania przedszkolaki mogły pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz zaprzyjaźnić się z nowymi kolegami. Było super!!!

 

20 lutego dzieci z gr. "Motyle" i "Biedronki" wzięły udział w turnieju przedszkolnym "Przedszkolada 2014" , który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 48. Nasze dzieci zajęły I miejsce!!! Gratulujemy!!!

 

 

 

5 grudnia dzieci z grupy "Biedronki" odwiedziły pobliską Szkołę Podstawową nr 48. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z budynkiem szkoły, klasą szkolną, wyposażeniem sal oraz miały możliwość zająć miejsca w szkolnych ławkach. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w lekcji matematyki. W ramach integracji starsi koledzy zaprosili przedszkolaków na swoje miejsca do szkolnych ławek oraz zapoznali z podręcznikami i pomocami. Odwiedziny te były już kolejna wizytą przedszkolaków w szkole, towarzyszyło jej wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Dzięki temu doświadczeniu dzieciom łatwiej będzie we wrześniu przekroczyć próg szkoły. 

Andrzejki to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Na imprezę andrzejkową 29 listopada zaprosiły uczniów ze SP nr 48. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Wśród wróżb nie zabrakło „studni szczęścia”- każde dziecko wrzucało do wody swój dar- maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Wiele radości jak i emocji przyniosły wróżby: „Kram z marzeniami”, „Wróżby z butelką”, „Mapa życzeń”, „Imię z serduszka”, „Losy przyszłości”, „Buty” itp. oraz wesołe zabawy przy muzyce. Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką. Kropką nad „i” był słodki poczęstunek. Dzięki hojności rodziców ten dzień pełen magii i czarów był naprawdę słodki!!!

27 listopada przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” wzięły udział w imprezie integracyjnej pod hasłem „Urodziny misia”, która odbyła się w SP nr 48. Były wspólne zabawy ze starszymi kolegami, zabawy konkursowe, rozwiązywanie zagadek, nauka prostych rymowanek o misiach oraz skoczne tańce i pląsy przy muzyce. Gościem specjalnym był... ooogromny, ale jakże sympatyczny miś, któremu wszystkie dzieci złożyły życzenia urodzinowe i odśpiewały „Sto lat”, również w języku angielskim. Na zakończenie spotkania jury wyłoniło zwycięzców w konkursie pt. „Portret misia”. Z dumą możemy ogłosić, iż nagrodę główną w postaci pluszaka zdobył nasz przedszkolak z grupy „Wiewiórki” : Lilyana. Wszystkim uczestnikom i laureatce konkursu należą się wielkie brawa za oryginalne i kolorowe prace. Gratulujemy!!!

 

20 listopada przedszkolaki z grupy „ Wiewiórki” i „ Motyle” podczas kolejnej wizyty w szkole miały okazję spotkać się z autorką bajek dla dzieci p. Elżbietą Michałowską. W ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom” wysłuchały fragmentów książki pt. „Leśne dzieci i kocie opowieści” w wykonaniu starszych kolegów – uczniów klasy III. Dzieci poznały również ciekawostki i anegdoty związane z tworzeniem utworów literatury dziecięcej. Wizytę w szkole uatrakcyjniły zabawy sportowe oraz konkursy zręcznościowe przygotowane przez nauczycielkę p. Annę Piernik. Zabawa była przednia!!!

 

22 października dzieci z grupy „Motyle” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 48.Celem wycieczki było bliższe poznanie budynku szkoły. Dzieci zwiedzały szatnię, sekretariat, salę gimnastyczną, bibliotekę, świetlicę czy stołówkę.

15 października dzieci z grupy „Wiewiórki” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 48. Celem tej wyprawy było bliższe poznanie pomieszczeń znajdujących się w budynku szkoły. Przedszkolaków oprowadzała nauczycielka p. Danka Kozicka. Dzieci poznały budynek szkoły, szatnię, sekretariat, salę gimnastyczną, bibliotekę, świetlicę, stołówkę oraz gabinet pielęgniarki i dentystyczny. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie z uczniami podczas zwiedzania klas lekcyjnych, którzy serdecznie przywitali naszych przedszkolaków. Dzieciom najbardziej spodobała się multimedialna tablica interaktywna, oczywiście chętnych do sprawdzenia jej możliwości nie brakowało…