Wycieczka do Muzeum Wodociągów i Kanalizacji

W związku z realizacją planu rocznego - 4 listopada br. wszystkie grupy przedszkolne pojechały na wycieczkę autokarową do Muzeum Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy. Oglądając różne urządzenia dzieci dowiedziały się, w jaki sposób dawniej oraz obecnie doprowadzana jest woda do naszych domów. Dawniej rury, którymi płynęła woda wydrążone były z bardzo grubych pni drzew. Dzieci zobaczyły sposób drążenia takiej mini rury w małym kawałku drewna, który przywiozły na pamiątkę do przedszkola. Poznały również obieg wody w przyrodzie, która jest niezbędna dla życia na ziemi. Obejrzały także wiele eksponatów, między innymi różne hydranty, pompy, a także tunel kanalizacyjny. Przedszkolacy dowiedzieli się także, iż woda zanim trafi do naszych kranów musi być dokładnie oczyszczona z wszelkich zabrudzeń. Teraz odkręcając kran w naszym mieszkaniu, będziemy wiedzieć jaką długą drogę musi przebyć woda, by do nas dotrzeć.