Wycieczka do pracowni krawieckiej - gr. "Jeżyki"

W związku z realizacją w grupie „Jeżyki” tematu kompleksowego dotyczącego pracy krawcowej 18 listopada br. wybraliśmy się na wycieczkę do osiedlowego punktu krawieckiego. Pani krawcowa zapoznała nas ze swoim warsztatem pracy. Poznaliśmy wyposażenie zakładu w różnego rodzaju maszyny do szycia oraz przybory, których krawcowa potrzebuje w swojej pracy. Dowiedzieliśmy się również, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie, a przy okazji poznaliśmy etapy szycia woreczka. Na zakończenie naszej wizyty pani krawcowa podarowała nam woreczek wyszywany w różne wzorki oraz sukienkę dla lalki ozdobioną cekinami i falbankami. Już teraz wiemy, że dzięki krawcom i projektantom odzieży możemy modnie i ciepło ubierać się w jesienne chłodne dni.