Wycieczka na pocztę - gr."Wiewiórki"

Dnia 25.11.13r. przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” odwiedziły Urząd Pocztowy na osiedlu Błonie w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami, zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Miały również okazję obserwować pracę listonosza oraz kasjerek w okienkach. Dzięki wycieczce na pocztę przedszkolacy poznali wszystkie tajniki pracy pocztowca oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Dzieci przekonały się również, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład założyć lokatę, wziąść kredyt lub kupić gazetę. Przy okazji wszystkie utrwaliły znajomość swojego nazwiska, imienia, adresu domowego i przedszkola oraz prawidłowego adresowania listów. Wycieczka dostarczyła naszym przedszkolakom ogromnych wrażeń. Już wkrótce dzieci będą miały okazję ponownie odwiedzić pocztę, aby wysłać list do Św. Mikołaja.