Andrzejki

29 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Zwyczaj wróżb andrzejkowych jest bardzo stary. Dzieci poznały historię ludowych zwyczajów i obrzędów związanych z tym świętem oraz najbardziej popularne wróżby. W tym dniu dzieci wróżyły sobie chcąc poznać przyszłość bliską i tę bardzo odległą. Lanie wosku przez klucz, wyścig butów do drzwi czy przebijanie serduszka z imieniem przyszłej sympatii to tylko niektóre wróżby, które pojawiły się podczas zabaw andrzejkowych.  „Abra – kadabra, czary – mary, pokaż Andrzeju, jakie masz dary” - to zaklęcie towarzyszyło wszystkim przedszkolakom w magicznym dniu wróżb. Każdy uczestnik mógł zabrać na pamiątkę do domu figurkę z wosku. 

 

ANDRZEJKOWE ZDJĘCIA GRUPY "WIEWIÓRKI" ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ

(ROK SZKOLNY 2013/2014) - GRUPA ŚWIĘTOWAŁA ANDRZEJKI WSPÓLNIE Z UCZNIAMI SP 48.