Wycieczka do Muzeum - gr."Wiewiórki"

4 grudnia dzieci z grupy ,,Wiewiórki” były na wycieczce w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Nasze przedszkole jako jedna z trzech placówek bydgoskich zostało zaproszone do udziału w projekcie ,,Sztuka dla malucha”. Dzieci miały okazję zapoznać się z instytucją muzeum, zgromadzonymi w nim zbiorami oraz miały możliwość kontaktu z różnymi dziedzinami sztuki. Głównym bohaterem tego spotkania był ,,Wyczółek” czyli przyjazna lalka mająca postać malarza, który opowiedział przedszkolakom wiele ciekawostek o sobie, o narzędziach jakich używał w swojej pracy, a także o swoich obrazach. Dzieci wiedzą już, co to jest portret, autoportret, pejzaż czy martwa natura. Miały okazję samodzielnie pracować, wykorzystując znane obrazy Leona Wyczółkowskiego.