Poznajemy zawody - gr. "Motyle"

 21 lutego w ramach realizacji tematu kompleksowego "Poznajemy zawody różnych ludzi" grupę "Motyle" odwiedzili chętni rodzice, którzy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy.

Dzięki mamie Hani i Joli dzieci poznały zawód prawnika. Dzieci dowiedziały się, co oznaczają kolorowe paski na togach. Mama Hani wyposażyła grupę "Motyle" w książkę nt. pracy prawników.
 
Tata Julki przybliżył dzieciom pracę przedstawiciela handlowego, który rozprowadza artykuły chemiczne. W zabawny sposób opowiadał o swojej pracy. Wszystkie dzieci chętnie wzięły udział w zorganizowanych konkursach nt. produktów chemicznych.
 
Tata Claudii opowiadał o trudnej i pięknej pracy prezesa LPKiW w Myślęcinku. W ciekawy sposób zaprezentował uroki i walory parku. Opowiadał o nowościach w Myślęcinku. Zachęcał dzieci do odwiedzania parku.
 
Mama Wojtka opowiadała o ciężkiej i mozolnej pracy logopedy. Pokazała dzieciom ćwiczenia, które usprawniają aparat mowy. Dzieciom bardzo podobały się zabawy z lusterkiem! Obiecały, że będą sumiennie ćwiczyć!
 
Tata Adama chętnie zaprezentował efekty swojej pracy – piękne projekty kuchni i łazienek, które dzieci obejrzały na tablicy multimedialnej. Bardzo dziękujemy za wzbudzenie wśród dzieci ciekawości!
 
We wtorek, 11 marca 2014 r. mama Leny zaprezentowała przed grupą ,,Motyle” tajniki swego zawodu. Dzieci poznały różne rodzaje budowli oraz surowce potrzebne do ich wybudowania. Pani Magda eksperymentując z dziećmi, zapoznała ich z elementami akustyki. Konkurs - ,,Kto głośniej krzyknie”, który miał na celu zbadać poziom natężenia dźwięku, wywołał wśród dzieci wielką euforię. Dziękujemy za ciekawą prezentację swego zawodu!
 
Pani Arnika, mama Igora z grupy „Motyle” opowiadała 6-latkom na czym polega jej praca zawodowa – na opracowywaniu i realizacji różnorodnych projektów: edukacyjnych, przyrodniczych, społecznych. Zachęciła dzieci z grupy do przygotowania własnego projektu. Starszaki doskonale poradziły sobie z opracowywaniem poszczególnych etapów projektu pt. „Nasz plac zabaw”.