„Z żabką Fryderykiem odkrywamy zjawisko magnetyzmu”

Od 24 do 28 lutego do naszego przedszkola zawitała żabka Fryderyk. Razem z nią odkrywaliśmy tajemnice zjawiska magnetyzmu. W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że magnes przyciąga - ale dlaczego nie wszystko? Co to za magiczna siła? Oglądaliśmy także prezentację multimedialną o magnesie. We wtorek odkryliśmy wspólnie, że tę siłę można zmierzyć, a nawet przedstawić na rysunku. Popatrzcie ile kamyków w kubeczku utrzyma jeden, a ile inny magnes. W środę razem z Fryderykiem sprawdzaliśmy, czy dwa magnesy zawsze się lubią czyli czy "przytulają" się do siebie. Jak to się dzieje, że raz się przyciągają, a odwrócone odpychają. Czwartek to dzień poświęcony na zgłębianie tajemnic działania kompasu. Te zrobione przez nas też działały wyśmienicie. W ostatni dzień w Zespole Szkół nr 12 poznawaliśmy możliwości wykorzystania magnesów w różnych urządzeniach. My wykorzystaliśmy je do zrobienia modelinowych ozdób na lodówkę. Podczas całego tygodnia bawiliśmy się magnetycznymi układankami, labiryntami oraz grami. Dobrze, że odwiedził nas Fryderyk, bo dzięki temu bardzo dużo dowiedzieliśmy się o magnetyźmie.
 
PONIEDZIAŁEK
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WTOREK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ŚRODA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
CZWARTEK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W  czwartek gr. "Jeżyki" odwiedziła mama Filipa wraz ze swoim kolegą, który zaprezentował "Jeżykom" kilka zabaw badawczych z magnesami. Dziękujemy!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PIĄTEK