Program "Dzieciaki Mleczaki"

Program powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Działania te mają na celu wprowadzenie nawyku zdrowego odżywiania wśród dzieci.

     Cel programu:
- Wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
- Edukacja na temat walorów mleka i jego przetworów oraz kształcenia prawidłowych nawyków żywieniowych przez zabawę.
- Wykreowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych.
 

ROK SZKOLNY 2014/2015
 
Program realizowany był w grupie ,,Jeżyki” oraz ,,Pszczółki” w kwietniu 2015 roku. Przedszkolaki zgłębiały swoją wiedzę na temat pochodzenia mleka,  jego przetworów oraz wartości odżywczych. Mleko, sery, twarogi, jogurty są naprawdę pyszne! A przy tym bardzo zdrowe.
Na zakończenie przedszkolaki z gr. "Jeżyki" zaprezentowały swoje wiadomości: rozwiązując zagadki i biorąc udział w zadaniach i zabawach dydaktycznych. W nagrodę otrzymały odznaki "Dzieciaki Mleczaki".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Grupa "Biedronki" przyłączyła się nieco i zrobiła pyszny twarożek farmerski.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


ROK SZKOLNY 2013/2014
 
Program był realizowany w roku szkolnym 2013/2014 w grupie ,,Pszczółki” oraz ,,Żabki”.
 
 
Więcej informacji na stronie internetowej:
www.dzieciakimleczaki.pl
 
W dniach 24-28 marca w grupie ,,Pszczółki” realizowany był program ,,Dzieciaki Mleczaki”. Na zdjęciach widać m.in. ćwiczenia z kubeczkami po jogurtach, degustacje różnych produktów mlecznych (w tym pyszny kozi ser), samodzielnie wykonane małe stadko krówek, przygotowanie bawarki, deseru jogurtowego czy pasty twarogowej.
Dzieci uczyły się także ,,doić krowę" oraz wykonywały jogurtowe drzewka. "Pszczółki" wybrały się również na wycieczkę do pobliskiego mlekomatu, a na terenie przedszkolnym tropiły mućkę. Realizacja programu i zadania z nim związane bardzo się wszystkim podobały!