Światowy Dzień Wody

24 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym roku hasło przewodnie to: ,,Woda i energia”. Celem Światowego Dnia Wody jest ciągłe zwracanie uwagi ludziom, że woda jest niezbędna do życia wszelkich istot na kuli ziemskiej, egzystencji świata roślinnego i działalności gospodarczej. Zasoby wodne są ograniczone i muszą być szczególnie chronione oraz należycie wykorzystywane. W naszym przedszkolu od najmłodszych lat zachęca się dzieci do świadomego i racjonalnego wykorzystywania wody w zabawie, nauce i pracy. Co roku staramy się uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Wody. Tegoroczne święto to wiele konkursów, zabaw przy muzyce, prezentacji i pogadanek. Prezentacja multimedialna "Zbiorniki wodne" wzbogaciła wiedzę dzieci na temat roli wody w przyrodzie oraz sprawiła, że dzieci dowiedziały się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania. Film edukacyjny ,,Zdrojek i pory roku” przypomniał dzieciom stany skupienia wody. Zdrojek wprowadził także wychowanków w świat gier multimedialnych o wodzie. Podczas obchodów dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego życia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w życiu człowieka. Tegoroczne święto uatrakcyjnił występ dzieci z koła teatralnego pt. ,,Kropla wody”.