Wycieczka do Ogrodu Botanicznego - gr. "Jeżyki"

26 marca br. dzieci z grupy „Jeżyki” były na wycieczce autokarowej w Ogrodzie Botanicznym przy Placu Weyssenhoffa. Szukaliśmy śladów wiosny, bo byliśmy ciekawi, czy przyroda obudziła się już na dobre z zimowego snu. I rzeczywiście na trawnikach pojawiły się piękne niebieskie dzwoneczki i białe stokrotki, a każdy krzaczek forsycji obsypany był żółtymi kwiatkami. Było również słychać ptaki, które wesołym śpiewem ogłaszały przyjście wiosny. Spacerując alejkami ogrodu oglądaliśmy różne gatunki drzew i krzewów na których pojawiły się pierwsze pączki młodych listków. W ogrodzie jest także bardzo dużo rzeźb, wykonanych z drewna. Najbardziej podobała nam się rodzinka drewnianych ślimaków, wielki krokodyl i sowa. Oglądaliśmy również przekroje pni różnych drzew z których można się dowiedzieć po liczbie słoi, ile lat ma drzewo. Bardzo podobała nam się gra na dużych drewnianych cymbałkach. Teraz już wiemy, gdzie wybrać się z rodzicami na wiosenny niedzielny spacer.