Wycieczka do Instytutu Fizyki UKW

25 - 26 marca dzieci z grupy "Motyle” i "Biedronki” odwiedziły wystawę interaktywną „Nauki dawne i niedawne”, którą wyeksponowano w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wystawa została wypożyczona z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obejmuje ona 43 stanowiska interaktywne podzielone na cztery grupy tematyczne:

·         „W świecie fal”
·         „Między bitem i abakiem”
·         „Zmierzyć czas”
·         „Kąty na niebie i na Ziemi”
 
Dzięki wystawie dzieci poznały trudne zjawiska matematyczne, fizyczne czy przyrodnicze. Na wystawie mogły dowiedzieć się i zobaczyć fale, czy sprawdzić jak szybko porusza się głos. Jak wyznaczyć czas z położenia gwiazd na niebie, poznały tajniki astronomii i wiele innych zjawisk. Samodzielne eksperymentowanie przez dzieci przynosi dużo większe efekty niż nawet najlepszy pokaz audiowizualny czy symulacja komputerowa. Jak doskonała była zabawa widać na załączonych zdjęciach.
 
 GRUPA "Motyle" - 25.03.14r.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

GRUPA "Biedronki" - 26.03.14r.