Wycieczka do CEE w Myślęcinku

7 kwietnia br. odbyła się wycieczka autokarowa do Centrum Edukacji Ekologicznej  w Myślęcinku. Była ona podsumowaniem tygodniowego tematu dot. odkrywania i poznawania z Żabką Fryderykiem tajemnic świata roślin. Dzieci ze starszych grup uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez animatorów przyrodniczych z Centrum Edukacji Ekologicznej. Były to zajęcia na łonie natury oraz w pracowni z mikroskopami czy audiowizualnej. Dzieci „uzbrojone” w szkła powiększające mogły zobaczyć, jak różnorodne zwierzątka żyją w lesie i na łące. Nasze przedszkolaki pod opieką pana Dawida – ornitologa, animatora przyrodniczego „Trop Natury”obserwowały za pomocą profesjonalnego sprzętu ptaki, wysłuchały o nich opowieści, a w tym wielu ciekawostek ornitologicznych. Dopiero bezpośredni kontakt z naturą, obserwacja budzącej się do życia przyrody „podglądanie” i „podsłuchiwanie”, daje możliwość poznania jej „dotyku i zapachu”. Pobyt na świeżym powietrzu zaostrzył apatyty wszystkich przedszkolaków. II śniadanie, które zabraliśmy ze sobą bardzo nam smakowało.