Wycieczka do pracowni prof. Ciekawskiego

14 kwietnia dzieci z grup „Wiewiórki” i „ Jeżyki” odwiedziły pracownię Profesora Ciekawskiego w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park. Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki poznały niesamowite eksperymenty i odkrywały tajemnice nauki. Z zapartym tchem dzieci obejrzały produkcję niewidzialnego płynu oraz suchego lodu; wysadzanie wodorowego balonu; doświadczenia z płonącą pianą, pianową fontanną, wyrzutnią pierścieni dymnych i wiele...wiele innych, które wywołały piorunujące wrażenie. Ponadto przedszkolaki miały okazję obejrzeć galerię niezwykłych eksponatów i  sprawdzić w praktycznym działaniu efekty ich działania. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się „pokój z głową na talerzu”; drzwi z głębią do nikąd oraz możliwość zamknięcia się w ogromnych bańkach mydlanych. W trakcie spotkania asystent Profesora Ciekawskiego odpowiedział na wszystkie, dociekliwe pytania przedszkolaków. Efektowne zabawy z nauką dostarczyły dzieciom moc emocji i wrażeń. Było ciekawie, pouczająco i … wybuchowo!!!