Dzień Ziemi 2014

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi (14.04.14) obchodziliśmy w naszym przedszkolu od 7 do 16 kwietnia.  Przez kolejne dni w każdej grupie odbywały się zajęcia z wykorzystaniem tzw. nieużytków - wykonane zostały różne prace plastyczne, plakaty, prowadzone były zajęcia ruchowe, zajęcia muzyczne z ,,ekoinstrumentami”. Dzieci z grupy ,,Pszczółki” dodatkowo wykonały wspólnie z rodzicami ,,ekopalemki”. 14 kwietnia przedszkolacy - ubrani w ekologiczne (bardzo pomysłowe) elementy stroju przygotowane przez rodziców - rozmawiali o sposobach dbania o Ziemię, uczyli się segregować śmieci. Każda z grup brała też udział w konkursie na zbiórkę odpadów, za co BARDZO DZIĘKUJEMY RODZICOM! Nagrodzone zostały grupy, które zebrały najwięcej odpadów (liczba przypadająca na jedno dziecko): za kartoniki - ,,Pszczółki”, za nakrętki - ,,Motyle”, za płyty CD – "Żabki", za baterie ,,Jeżyki”. Nagrody otrzymały również dzieci, które tego dnia przyniosły najwięcej odpadów. 16 kwietnia tradycyjnie zbieraliśmy śmieci w pobliskim parku segregując je do oznaczonych worków, by nasza planeta była czysta.

 Zabawy ruchowe z "ekoprzyborami":

Zajęcia muzyczne z "ekoinstrumentami":

Prace plastyczne, plakaty o tematyce ekologicznej:

Segregacja śmieci:

"Ekopalemki w grupie "Pszczółki":

 

 

Sprzątanie i segregacja śmieci w pobliskim parku: