Wycieczka do pracowni krawieckiej - gr. "Biedronki"

W środę 23 kwietnia w ramach realizacji tematu kompleksowego „W pracowni Pani krawcowej czyli jak powstaje sukienka” wybraliśmy się do pracowni krawieckiej p. Demskiej - mamy Klaudii. Grupa "Biedronki" uczestniczyła w zajęciu, którego celem było zapoznanie z pracą krawcowej. Dzieci zobaczyły jak wygląda pracownia krawiecka, jej podstawowe wyposażenie czy sposób działania urządzeń. Pani krawcowa opowiedziała i pokazała dzieciom wszystkie etapy powstawania ubrania. Dzieci z uwagą obserwowały wszystkie czynności, ale najbawdziej ich uwagę zwróciła maszyna do szycia, która nie tylko obszywa ale też równiutko tnie materiał. Serdecznie dziękujemy pani Demskiej za umożliwienie spotkania oraz chętne i miłe przyjęcie dzieci.