Wycieczka gr. "Jeżyki" i "Żabki" - poznajemy swoje miasto

30 kwietnia dzieci z grup: „Jeżyki” i „Żabki” były na wycieczce autokarowej pod hasłem „Poznajemy swoje miasto”. Starsze dzieci uczestniczyły w lekcji dydaktycznej w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego przy ul. Grodzkiej pt. „Dawno temu w Bydgoszczy”. W nawiązaniu do realizowanego tematu kompleksowego dzieci z gr. „Jeżyki” pod opieką przewodnika Muzeum p. Kasi, poznały historię swojego miasta  i dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu mieszkańców Bydgoszczy w odległych czasach. Duże zaciekawienie wzbudziły m/innymi grające szuflady, z których po ich otwarciu mogliśmy wysłuchać charakterystycznej muzyki i śpiewów trzech głównych religii, które funkcjonowały w ówczesnej Bydgoszczy. „Jeżyki” miały również okazję na chwilę przenieść się w przeszłość zakładając na siebie stroje, które modne były w dawnej Bydgoszczy. Na zakończenie lekcji dzieci otrzymały od p. Kasi do pokolorowania herb Bydgoszczy. Korzystając z pięknej wiosennej pogody oraz aby poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę o naszej Bydgoszczy, byliśmy na krótkim spacerze po Starym Mieście i okolicy, co dokumentują poniższe zdjęcia.

Dzieci z grupy „Żabki” swoją turystyczną przygodę po Bydgoszczy rozpoczęły od spaceru po Starym Mieście  i wspólnych zabawach na Wyspie Młyńskiej. Przy pięknej pogodzie w otoczeniu bujnej, wiosennej zieleni poznawały urokliwe zakątki swojego miasta. Piknik i zabawy z balonami, piłkami czy chustą animacyjną na Wyspie Młyńskiej wszystkim się bardzo podobały!