Wycieczka do biblioteki gr."Jeżyki" i gr."Biedronki"

5 maja dzieci z grupy ,,Jeżyki” , a 7 maja dzieci z grupy "Biedronki" były na wycieczce w Oddziale Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Błonie. Obejrzały obszerny księgozbiór literatury dziecięcej,  zapoznały się  z pracą pani bibliotekarki oraz w jaki sposób można wypożyczyć książkę. Dowiedziały się wielu ciekawostek o książkach, m/innymi poznały inny rodzaj książki - „dotykowej” dla ludzi niewidomych, w której obrazki i tekst czyta się palcami. Poniedziałkowa wizyta w bibliotece przebiegała pod hasłem „Od ziarenka do bochenka” . Dzięki książce autorstwa Cz. Janczarskiego i ciekawym eksponatom dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb. Była to bardzo pouczająca lekcja, połączona z degustacją świeżego, pachnącego i chrupiącego chleba. Na zakończenie wszyscy z wielkim zapałem zabrali się do kolorowania przygotowanych przez panią bibliotekarkę rysunków. Z wypożyczonymi, ciekawymi książkami wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka do biblioteki była bardzo ciekawa i interesująca.

gr. "Jeżyki"

gr. "Biedronki"