TYDZIEŃ AUSTRALIJSKI 12.10.2009 -16.10.2009 r.

12 października rozpoczęliśmy w przedszkolu tydzień australijski, podczas którego dzieci zdobyły nowe, fascynujące wiadomości o tym odległym kraju. Podziwiały różnobarwne papugi, tukany o ogromnych dziobach, szybkie strusie emu, skoczne kangury, niepowtarzalne psy dingo, dziobaki, kolczatki oraz niebezpieczne krokodyle. Zachwyciły je barwne rafy koralowe, egzotyczne drzewa eukaliptusowe i bambusowe. Zainspirowane bogactwem barw i gatunków każda z grup wykonała wybrane zwierzęta dowolną techniką. Przedszkolaki samodzielnie zrobiły czekoladowo - ryżowy przysmak dzieci australijskich. Z pomocą rodziców wykonały też bumerangi na przedszkolny konkurs. Prezentacja zdobytej wiedzy i rozstrzygnięcie konkursu zakończyło ten ekscytujący tydzień.