Instrumenty etniczne

13 maja br. z kolejną wizytą gościł w naszym przedszkolu pan Arek. Tym razem przywiózł bardzo niezwykłe i oryginalne instrumenty z dalekiej Azji. Historia tych instrumentów sięga bardzo odległych czasów. Zostały wymyślone 3 tysiące lat temu i na nowo odtworzone na podstawie odnalezionych zapisków przed 50 laty. Dźwięki, jakie można z nich wydobyć służą relaksacji, odprężeniu  i medytacji. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję posłuchać brzmienia i spróbować zagrać na oryginalnych dzwonkach, które nazywają się „chimesy”, dźwiękowej misie i chińskim gongu „tam tam”, jakiego używa się w klasztorach w Chinach i w Tybecie. Odpoczynek przy takich dźwiękach jest relaksujący i wyciszający, czego dzieci mogły osobiście doświadczyć podczas ciekawych zajęć.