Wycieczka do księgarni gr. "Wiewiórki"

W dniu 14.05.14r. dzieci z grupy „Wiewiórki” uczestniczyły w wycieczce do księgarni „Gratka” na Starym Rynku. Celem wyprawy było zachęcenie dzieci do sięgania po ciekawe książki, zapoznanie z pracą księgarza oraz wyposażeniem księgarni. Przedszkolaki były zachwycone kolorowym światem książek – bogactwem pozycji, efektownymi oprawami i ilustracjami. Dowiedziały się, jakie są etapy powstawania książki - od pomysłu do gotowego dzieła.

Panie w księgarni pozwoliły przedszkolakom obejrzeć różne rodzaje książek i  odpowiadały na liczne pytania zadawane przez młodych czytelników. Na koniec spotkania  otrzymały drobne upominki. Wycieczka zakończyła się wesołymi zabawami na placu zabaw na Wyspie Młyńskiej.