Wycieczka do Muzeum - koło turtystyczne

14 maja br. w ramach realizacji zaplanowanych zajęć kółka turystycznego „Wędrówki Żaka Przedszkolaka” dzieci były na wycieczce autokarowej w Muzeum Archeologicznym na Wyspie Młyńskiej. Lekcja muzealna dotyczyła czasów średniowiecznych. Z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści p. Kasi, która oprowadzała nas po muzeum. Dowiedzieliśmy się, jak żyli ludzie w ówczesnych czasach, czym się zajmowali, jak się ubierali czy jak mieszkali. Trzeba było nie lada siły, aby poruszyć kamienne żarna do mielenia zboża na mąkę. Niektórym z nas to się udało.  W średniowiecznym domu, a właściwie namiocie wykonanym ze skór zwierząt zamiast lodówki do przechowywania żywności używano glinianych naczyń zwanych prażnicami. Narzędzia i ozdoby wykonywano z kamieni i kości zwierząt, a później również z żelaza. Wycieczka bardzo nam się podobała! Dzięki wykopaliskom mogliśmy zobaczyć prawdziwe rogi tura, łódkę wykonaną z jednego pnia drzewa, kolczugę i miecz średniowiecznego rycerza oraz wiele innych oryginalnych eksponatów. Kto wie, może któreś z nas kiedy dorośnie też zostanie archeologiem i odkryje ciekawe historycznie wykopalisko.