Wizyta policjantów

Zbliżający się okres wakacji i letnich wyjazdów jest okazją, aby przypomnieć wszystkim dzieciom  o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa nie tylko drogowego, ale także radzenia sobie w różnych nietypowych sytuacjach. W związku z tym 16 maja br. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Policji z Komendy na Błoniu wraz z policyjnym psem – rasy owczarek holenderski. Policjanci przypomnieli przedszkolakom jakie podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązują na drodze oraz utrwalili numery alarmowe: policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz zasady zachowania i bezpiecznych pozycji w kontakcie z nieznanymi psami, czyli  tzw. pozycja „słup soli” oraz „żółwika”.  Dzieciom szczególnie podobał się pokaz tresury i umiejętności policyjnego psa o imieniu Taj. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja o bezpieczeństwie. Aby być bardziej widocznymi na drodze na zakończenie wizyty policjanci podarowali dzieciom opaski odblaskowe - BARDZO DZIĘKUJEMY!!!