Program "Lekcje z natury"

 
ROK SZKOLNY 2014/2015
 
Dzieci z grupy ,,Jeżyki” poznawały różnorodność biologiczną w najbliższym otoczeniu - uczyły się m.in. rozróżniać i nazywać drzewa, wzbogacały wiedzę na temat pożyteczności wybranych zwierząt. Ciekawym doświadczeniem była hodowla dżdżownicy i ślimaków.
 
 
 
 
 
 


 
ROK SZKOLNY 2013/2014
 
W dniach 5-8 maja 2014r. w grupie ,,Pszczółki” realizowany był program Ministerstwa Środowiska dla przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej - ,,Lekcje z natury”. Dzieci wspólnie z nauczycielką mgr Dorotą Dąbrowską wykonały w terenie następujące zadania:                                                                                                              

- Każdy z nas widzi co innego                                                                                                                      

 - Kopia kory                                                                                                                                 

 - Skarby przyrody w worku                                                                                                                

 - Obserwacje po deszczu

Za każde zadanie otrzymaliśmy punkty, które zagwarantowały nam nagrodę w postaci gry planszowej ,,FAUNA JUNIOR”.
Zabawy badawcze z programu "Lekcje z natury" były dla dzieci tak ciekawe, że kontynuowaliśmy je w kolejnych dniach - już poza konkursem.
Nagroda za uczestnictwo w programie:
Niezwykli goście w naszym oczku wodnym w ogrodzie przedszkolnym: