Dzień Polskiej Niezapominajki

 

Niezapominajki to są kwiatki z bajki
Rosną nad potokiem
Patrzą żabim okiem,
 Gdy płyniemy łódką 
Śmieją się cichutko
I tak szepczą skromnie
- Nie zapomnij o mnie…

15 maja obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki, który zainicjował nieżyjący już Andrzej Zalewski - redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio". Podczas swoich audycji zachęcał między innymi do promowania piękna naszej przyrody oraz propagowania postaw proekologicznych. Symbolem tej akcji stał się mały, niepozorny majowy kwiatek - niezapominajka.

ROK SZKOLNY 2015/2016
Tak jak i w latach ubiegłych w maju w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki. Tego dnia wszyscy ubraliśmy się na niebiesko, słuchaliśmy legendy oraz wierszyków o niebieskim, malutkim leśnym kwiatku, uczestniczyliśmy w zabawie badawczej podczas której przyglądaliśmy się niezapominajce m.in. przez szkło powiększające oraz wykonywaliśmy prace plastyczne, w których w roli głównej wystąpiła oczywiście niezapominajka. Pamiętamy, że nie wolno niszczyć ani zrywać chronionych roślin leśnych, nie wolno śmiecić oraz by nie straszyć leśnych zwierzaków. Jesteśmy przyjaciółmi przyrody!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ROK SZKOLNY 2014/2015
 
15 maja 2015 roku kolejny raz obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki. Na wyeksponowanej w holu przedszkola tablicy dzieci wspólnie z rodzicami doklejały niebieskie płatki. W ten sposób powstała łąka niezapominajek przypominająca nam o pięknie przyrody i konieczności jej ochrony.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ROK SZKOLNY 2013/2014

15 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Polskiej Niezapominajki.

Nasze przedszkolaki uczciły to święto zabawą z wierszem ,,Niezapominajki” oraz wysłuchaniem „Prawdziwej historii niezapominajki”. Z kolei ,,podróż” po różnych krainach przyrody przypomniała im co może zrobić człowiek, aby woda i powietrze były czyste, rośliny pięknie rosły, a zwierzęta żyły zdrowo i spokojnie. Na koniec dzieci złożyły obietnicę, że będą szanować przyrodę i dbać o jej każdą część, aby wszyscy mogli żyć w zdrowym i pięknym otoczeniu.