Plener plastyczny

12 czerwca w naszym pięknym ogrodzie przedszkolnym odbyła się już IX edycja Pleneru Plastycznego pod hasłem ,,Nad Kanałem Bydgoskim”. Impreza rozpoczęła się pokazem multimedialnym, który poprowadził znany bydgoski pasjonat historii pan Adam Gajewski. Zaproszone dzieci z kilku placówek przedszkolnych miały okazję zapoznać się z historią powstania kanału bydgoskiego oraz życia na barkach. Obejrzały również wystawę wypożyczoną z Muzeum Pt. ,,Powrót nad Stary Kanał”. Następnie wszystkie przedszkolaki różnymi technikami plastycznymi miały możliwość przedstawić swoją wizję kanału - rysowały ołówkiem i węglem, malowały na sztalugach, akwarelą oraz poznały nową technikę malowania na wodzie EBRU. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabrali się do konstruowania z kartonów kamieniczek oraz mostków nad ,,kanałem”, który popłynął w naszym ogrodzie. Efekty pracy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, dzieci z zachwytem oglądały swoje prace. Słodki poczęstunek oraz dyplomy i prezenty zakończyły to spotkanie. Do zobaczenia za rok!!!