2014/2015

W środę 3 czerwca grupa starszaków "Pszczółki" udała się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 48. Przedszkolaki przymierzały się do szkolnych ławek i po raz pierwszy stawały przy tablicy. Dzieci uczestniczyły w lekcji języka polskiego, podczas której zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i przygotowania do podjęcia obowiązku szkolnego. Wspólnie ze starszymi kolegami z I klasy rozwiązywały zadania i łamigłówki umysłowe związane z analizą i syntezą słuchową wyrazów, doskonaliły umiejętność czytania. Największe emocje wzbudziły u naszych przedszkolaków ćwiczenia przy użyciu tablicy interaktywnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci życzyły sobie nawzajem słonecznych i pełnych przygód wakacji.


18 maja grupa "Biedronki" wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 48 już ostatni raz, aby podziękować za owocną współpracę pani Basi oraz jej uczniom. Wszyscy wspólnie bawili się w "Radosnej szkole", czyli specjalnej sali w której były poduszkowe klocki, basen z piłkami i przyrządy sportowe. Śmiechu i radości nie było końca! To była świetna zabawa! 

 


30 marca w grupie "Biedronki" gościliśmy zaprzyjaźnionych uczniów z klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 48 wraz z wychowawczynią, p. Basią. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wspólnie wykonaliśmy wielkie, kolorowe pisanki. Dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą wykorzystując różne techniki plastyczne. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Dzieci doskonale orientowały się co powinno znaleźć się w świątecznym koszyczku. Atmosfera wesołej wiosenno – świątecznej zabawy udzieliła się wszystkim. Na zakończenie spotkania złożyliśmy sobie życzenia radosnych i pogodnych świąt oraz mokrego śmigusa - dyngusa.


23 marca dzieci z grupy "Biedronki" odwiedziły idąc z wiosennym gaikiem swoich przyjaciół z klasy I b, wspólnie świętując nadejście wiosny. Pani Basia zaprosiła przedszkolaków do udziału w lekcji języka polskiego. Przedszkolacy dzielnie zasiedli w szkolnych ławkach i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, poznając literkę "H". Pomagali również pierwszakom wykonywać zadania w ćwiczeniach oraz czytali wyrazy z prawdziwej, szkolnej czytanki. Spotkanie w szkole było bardzo ciekawe!


15 grudnia ponownie do przedszkola zawitali uczniowie klasy I z SP 48, aby wspólnie radować się ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolacy zaprezentowali gościom "Świąteczne przedstawienie" oraz złożyli życzenia. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd oraz radosnej, wesołej atmosfery. Kolejne spotkanie odbędzie się już w nowym roku!


12 grudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 48, już po raz kolejny odbył się turniej sportowy "Przedszkolada". W grach i zabawach sportowych startowały dzieci z zerówek przedszkolnych oraz szkolnych. Nasi przedszkolacy okazali się najlepsi oraz najszybsi i zdobyli I miejsce! Gratulujemy!

 


28 listopada grupę "Biedronki" odwiedzili zaprzyjaźnieni pierwszacy ze Szkoły Podstawowej nr 48, aby wspólnie świętować Andrzejki. W czasie spotkania odbyło się wiele zabaw integracyjnych oraz wróżb i czarów andrzejkowych. Nie zabrakło wróżb z butami, sercami, talerzykami oraz oczywiście tradycyjnego lania wosku. Dzieci wywróżyły sobie również to, kim zostaną w przyszłości. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek. Ale było magicznie!!!


Dnia 20.10.2014 r. dzieci z grupy „ Pszczółki” odwiedziły Szkołę Podstawową nr 48. Celem spotkania była wspólna zabawa oraz pokazanie przedszkolakom, że szkoła to nie tylko nauka ale również miejsce, w którym mogą spędzać swój wolny czas i rozwijać zainteresowania. Swoją wycieczkę przedszkolaki rozpoczęły od zwiedzenia budynku szkolnego. Obejrzały jak wyglądają klasy, świetlica, biblioteka, sala gimnastyczna i stołówka. Potem w sali komputerowej wraz ze starszymi kolegami z I klasy wspólnie wykonywały ciekawe prace graficzne. Trzeba przyznać, że dzieci szybko znalazły wspólny język. Atrakcją dla przedszkolaków były zabawy w sali „małpi gaj”. Wspólne harce dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń. Wycieczka do szkoły okazała się wspaniałą przygodą, a dzieci jednogłośnie przyznały, że było super.


7 października dzieci z grupy "Biedronki" wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 48. Przedszkolacy zwiedzili okolice szkoły oraz nawiązali współpracę z uczniami klasy I B. Pierwszacy wspólnie ze swoją panią - p. Barbarą Śmigiel oprowadzili przedszkolaków po swojej szkole. Dzieci zwiedziły m.in. szkolny plac zabaw, sale lekcyjną, bibliotekę, świetlicę, stołówkę, sekretariat, małą salkę gimnastyczną oraz wielką halę sportową. Sam dyrektor szkoły p. Piotr Żłobiński przywitał "Biedronki" i przybił im "piątkę".  Nawiązana współpraca pozwoli przedszkolakom poznać tajniki życia szkoły oraz oswoić lęk przed rozpoczęciem szkolnej edukacji. Dzieci z przedszkola i klasy I będą cyklicznie się spotykać.