Wycieczka do Rezerwatu "Hedera"

Dnia 22.09. br. dzieci z grup: „Pszczółki”, „Motyle” i „Biedronki” wyjechały na wycieczkę do Rezerwatu „Hedera” w Minikowie. Przedszkolaki miały okazję podpatrywać zakątki lasu grądowego na ścieżce dydaktycznej „Na krawędzi Doliny Noteci”. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały drzewa oplecione bluszczem pospolitym, rozpoznawały gatunki drzew po liściach, uczyły się rozróżniać rośliny inwazyjne np. barszcz Sosnowskiego. Podczas pobytu na szlaku ścieżki dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o ptakach żyjących na terenie rezerwatu i podpatrywały, jak zachowują się w naturalnym środowisku. Mogły również przyjrzeć się piórom ptaków i posłuchać ich odgłosów. Wielką atrakcją obserwacji ornitologicznych okazał się orzeł bielik, którego imponujące rozmiary zafascynowały naszych maluchów. Wędrówki przyrodnicze zakończył piknik. Trzeba przyznać, że ruch na świeżym powietrzu bardzo zaostrzył apetyty naszym przedszkolakom… Wyprawa była bardzo udana. Dzieci z dumą stwierdziły, że uczestniczyły w prawdziwej lekcji przyrody.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Trop Natury", a przewodnikami byli p. Milena oraz p. Dawid - ornitolog. Dziękujemy!