Piknik rodzinny - podsumowanie rocznej realizacji projektu

10 czerwca na terenie ogrodu przedszkolnego odbył się PIKNIK RODZINNY pod hasłem „Przedszkole 34 z Comeniusem odkrywa świat”. W ten sposób podsumowaliśmy całoroczną pracę i udział w projekcie Comenius. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję uczestniczyć w różnorodnych zabawach badawczych wędrując po kolejnych „stacjach badawczych”. Prowadzone przez zaproszonych gości (ornitolog – p. Dawid Kilan, instrumenty etniczne – p. Arek Timm, pracownia chemiczna prof. Ciekawskiego) i personel przedszkola zabawy badawcze miały na celu rozbudzenie i zaspokojenie ciekawości poznawania świata poprzez odkrywanie, doświadczanie  i eksperymentowanie. Wykonując proponowane doświadczenia dzieci i rodzice mogli poszerzyć swoją wiedzę i zaspokoić ciekawość zróżnicowaną tematycznie z zakresu przyrody, chemii, fizyki, ornitologii, plastyki, muzyki - dowiadując się między innymi: dlaczego pokrzywa parzy, na czym polega technika ebru, jak znaleźć ukryte w piasku „skarby”, jak zobaczyć fale dźwiękowe, jaka siła odpycha lub przyciąga metalowe przedmioty, czy można rzeźbić w mydle, dlaczego ptaki fruwają, jakie niespodzianki przygotował prof. Ciekawski i wiele wiele innych. Dużą popularnością wśród dzieci cieszyła się loteria fantowa, malowanie twarzy, trampoliny i nadmuchiwane zjeżdżalnie. Każdy uczestnik pikniku mógł posilić się grillowaną kiełbaską i pysznym domowym ciastem, które upiekły nasze mamy. Pogoda również nam dopisała zachęcając wszystkich do wesołej zabawy.