HALLOWEEN

To anglosaskie święto obchodzimy na wesoło już od kilku lat pod koniec października. W tym roku również były to zabawy, konkurs na najciekawszy lampion z dyni, bal duszków i nie tylko… Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa badawcza z dynią, a szczególnie oddzielanie pestek od miąższu i wspólne wykonanie lampionu. Lampiony zrobiły też z rodzicami w domu. Ależ były pomysłowo ,,ubrane”! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom. Niesamowite wrażenie robił ,,straszny ogród” z ,,zamkiem”, w którym zza firanek, szaf spoglądały na dzieci wesołe duszki, dynie, nietoperze, pajączki… To tutaj odbył się 30 października bal z konkursami. Gospodarzami były czarownice, które od rana krążyły po przedszkolu. Na balu pojawiły się zaproszone diabełki, dynie, czarne kotki, białe i czarne damy, ludzie –szkielety…Tradycyjnie część przedszkolaków wybrała się również na wycieczkę po osiedlu ,aby bawić się w ,,trick or treat”, czyli cukierek albo psikus.