Gość w grupie "Motyle"

9 października w naszym przedszkolu gościliśmy panią Annę Detmer, która z wykształcenia jest ratownikiem medycznym. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, dowiedziały się jak  postępować przy skaleczeniu czy oparzeniu. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, wykonać sztuczne oddychanie oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się jak powinna przebiegać rozmowa przez telefon z dyspozytorką. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Bardzo dziękujemy pani Ani za wizytę!!!