"Odkrywamy tajemnice powietrza"

Od 13 do 17 października 2014 r. dzieci z naszego przedszkola odkrywały tajemnice powietrza.

W poniedziałek podczas prezentacji multimedialnej oraz wielu ciekawych doświadczeń przedszkolaki dowiedziały się co to jest powietrze, komu i do czego jest ono potrzebne. Poznały jego skład oraz uczestniczyły w zabawach badawczych potwierdzających jego istnienie. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały doświadczenia z zastosowaniem wody, słomek oraz plastikowych kubeczków.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
We wtorek mali badacze odkrywali właściwości powietrza. Dzięki przeprowadzonym zabawom badawczym, dzieci dowiedziały się, w jakich sytuacjach powietrze stawia opór. Sprawdzały z jaką prędkością, w jaki sposób spadają niektóre przedmioty, wykonywały spadochrony oraz spojlery różnych kształtów dla samochodzików.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W środę było również bardzo ciekawie. Zabawy wykorzystujące ciśnienie powietrza, czyli sprężanie i rozprężanie to naprawdę fascynująca sprawa! Tego dnia dzieci przeprowadzały wiele ciekawych doświadczeń. Jednak największą frajdę sprawiło samodzielne wykonanie własnego poduszkowca!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Czwartek był dniem, w którym przedszkolaki podczas wykonywanych doświadczeń dowiedziały się o właściwościach ciepłego i zimnego powietrza. Kolorowe wachlarzyki zawirowały we wszystkich grupach. Ciekawostką był eksperyment z samonadmuchującym się balonem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W piątek dzieci dowiedziały się w jaki sposób człowiek wykorzystuje właściwości powietrza. Przedszkolacy puszczali latawce, wykonywali papierowe helikoptery, obserwowali ruch wiatraczków na wietrze – zabawy na powietrzu wszystkim ogromnie się podobały! W salach odbyły się również ćwiczenia i zabawy ruchowe z kolorowymi chustkami "tańczącymi" w powietrzu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tego dnia dzieci, które wzięły udział w konkursie ,,Mały inżynier -zabawki powietrzne” otrzymały dyplomy oraz nagrody. Uczestnikom serdecznie gratulujemy znakomitych pomysłów!
 
 
 
 
 
To był naprawdę ciekawy tydzień!