Wycieczka do Teatru Polskiego - gr. "Biedronki"

W związku z zaangażowaniem naszego przedszkola w konkursy i akcje ekologiczne, dnia 12 listopada br. dzieci z grupy „Biedronki” były na show teatralno - ekologicznym w Teatrze Polskim pt. „Śmieciotek, czyli Zielona Kraina” w wykonaniu aktorów Teatru PINEZKA z Gdańska. Był to spektakl z marionetkami, kukiełkami oraz prawdziwymi aktorami. Przedstawienie o potrzebie ochrony środowiska naturalnego i segregowaniu śmieci było połączeniem magii, teatru i cyrku. Piękną Zieloną Krainę zła Wiedźma Śmieciucha próbowała zamienić w śmietnisko, jednak ostatecznie przegrała walkę z królem Zielonej Krainy i z pomocą zaproszonych z widowni dzieci śmieci zostały posprzątane do odpowiednich pojemników. Dzieci świetnie się bawiły i niejednokrotnie były uczestnikami rozgrywającej się na scenie akcji. Całe przedstawienie było mieszaniną pantomimy, tańca, cyrkowej akrobacji i żonglerki. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z aktorami Teatru „PINEZKA”. Słodkim akcentem show były „lizaki - słoneczka ”, które otrzymało każde dziecko wychodząc z teatru.