Wycieczka do Planetarium

13 marca dzieci z grup: „Pszczółki”, „Biedronki” i „Jeżyki” wybrały się na wycieczkę do Planetarium w Toruniu. Przedszkolacy obejrzeli seans pt. „Barwy kosmosu” , który był bardzo ciekawy i pouczający. Dzięki dziesiątkom projektorów, nie ruszając się z wygodnego fotela, dzieci miały możliwość zobaczyć Ziemię z Księżyca, a nawet z granic Układu Słonecznego. Dowiedziały się również wiele ciekawostek o planetach, gwiazdach oraz o przestrzeni kosmicznej. Dzieci pod opieką pana astronoma wyruszyły w rejs na Księżyc, lądowały na Marsie, przelatywały  przez pierścienie Saturna oraz poszukiwały odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z takiej kosmicznej wyprawy! W drodze powrotnej dzieci obejrzały pomnik Mikołaja Kopernika, naszego wybitnego astronoma. To była bardzo ciekawa wycieczka!!!