Goście w grupie "Wiewiórki"

Niektóre dzieci nie lubią mycia zębów i często unikają tej czynności. Jednak można takiego opornego malucha zachęcić do codziennego szczotkowania zębów poprzez zabawę. Wczesne wyrabianie nawyku mycia zębów zaowocuje w przyszłości. 18 marca 2015 r. grupę ,,Wiewiórki” oraz ,,Żabki” odwiedziła stomatolog – pani Joanna Małecka, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę pt. ,,Jak dbać o zęby”. Wszystkie dzieci przeszły instruktaż prawidłowego mycia zębów oraz wzbogaciły swoją wiedzę na temat sposobu dbania o higienę jamy ustnej. Pani dentystka podarowała dzieciom książeczkę, kolorowanki oraz pastę do zębów.Dziękujemy!


W związku z realizacją tematyki kompleksowej „O ZWIERZĘTACH SWYCH PAMIĘTAJ – PRZYTUL, NAKARM NIE OD ŚWIĘTA” w środę - 11 marca 2015r. grupę ,,Wiewiórki” odwiedziła pani Marta Arndt certyfikowany kynoterapeuta wspólnie ze swoim terapeutycznym psem rasy golden retriever - suczką Roxi. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat psów i ich potrzeb oraz utrwaliły zasady bezpiecznego kontaktu z psem. Przedszkolacy teraz już wiedzą, co zrobić gdy spotkają groźnego psa oraz poznały zasady bezpiecznego witania się z obcymi psiakami. Na zakończenie dzieci wspólnie z Roxą bawiły się i wykonywały sztuczki.

Przypominamy, że wszystkie dzieci zapraszamy na zajęcia kynoterpii odbywające się w naszym przedszkolu we wtorki - zajęcia są bezpłatne.