Powitanie wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W słoneczny poniedziałek (23.03.br.) w naszym ogrodzie  wszystkie przedszkolaki wzięły udział w imprezie pod hasłem: „Zimę żegnamy- wiosnę z uśmiechem witamy!”. Dzieci poznały tradycje ludowe związane z obchodzeniem tego dnia. Razem z paniami wykonały Marzannę, którą wraz z zimą pożegnały i wysłały za morze do krainy wiecznego lodu. Aby przyspieszyć nadejście wiosny dzieci zaśpiewały wiosenne piosenki. Następnie długim, barwnym korowodem przedszkolaki przemaszerowały uliczkami osiedla. Podczas przemarszu każde dziecko niosło kolorowe kwiaty oraz plakaty wykonane przez wszystkie grupy przedszkolne, agitujące przechodniów do podejmowania działań ekologicznych, a w szczególności do dbania o naszą planetę poprzez segregację śmieci.

            W czasie wiosennego pochodu dołączyli do nas starsi koledzy - uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 13, którzy podobnie jak my okrzykami przywoływali wiosnę i zachęcali okolicznych mieszkańców  do właściwej gospodarki odpadami.

W drodze powrotnej do przedszkola dzieci bacznie wyszukiwały pierwszych oznak wiosny, a w okolicznych ogródkach wypatrywały przebiśniegów i krokusów. Teraz wystarczy już tylko czekać, aż Pani Wiosna rozkwitnie w pełnej krasie i obudzi przyrodę do życia!!!