Konferencja naukowa

W ramach kontynuacji współpracy partnerskiej między placówkami oświatowymi oraz w oparciu o realizowany projekt Comenius - „Odkrywanie świata”, w dniach od 24 – 26 marca 2015r. w naszym przedszkolu odbyła się kolejna konferencja naukowa z udziałem pani Marii José Gómez Díaz przy współudziale i pomocy pani Marii Valdes. Tematami konferencji były takie dziedziny naukowe, jak optyka i akustyka. Uczestnicy konferencji poznali  propozycje zabaw badawczych oraz sposoby przybliżenia i wyjaśnienia ich dzieciom już od przedszkola. Przy okazji eksperymentowania ze światłem, kolorem czy dźwiękiem dzieci poznają również budowę i funkcje zmysłów: wzroku i słuchu. Zaspokajając dziecięcą potrzebę poznawania otaczającego je świata rozwijamy ich własną aktywność poprzez zabawy z cieniem wykorzystując między innymi zwykłą latarkę, lupę czy pryzmat. Zaś wykonanie z dziećmi telefonu sznurkowego w uproszczony sposób pokazuje rozchodzenie się dźwięku. Różnorodność zaprezentowanych prostych doświadczeń pokazała w jaki sposób można rozwijać kompetencje naukowe i rozbudzać u małych dzieci  naturalną ciekawość w poznawaniu, odkrywaniu i zgłębianiu tajemnic otaczającego je świata.