Dzień Ziemi 2015

Tegoroczny MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI obchodziliśmy 20 kwietnia pod hasłem ,,Ratujmy Ziemię przed hałasem”. Tego dnia dzieci przynosiły i segregowały różne odpady za co otrzymywały ,,zielone medale” w kształcie listków. W każdej grupie odbyły się zajęcia dydaktyczne z zakresu ochrony środowiska - w starszych grupach prowadzone przez tydzień. Dodatkowo grupa ,,Jeżyków” oraz ,,Biedronek” przeprowadziła wywiady z mieszkańcami osiedla Błonie, aby sprawdzić co wiedzą o ekologii i co robią dla ratowania Ziemi szczególnie przed hałasem. Przedszkolacy wręczali też przechodniom ulotki z wierszykiem z prośbą o nie hałasowanie. Z kolei dzieci z koła teatralnego zaprezentowały nam przedstawienie o tematyce ekologicznej ,,Dom pod grzybkiem”, a panie z koła plastycznego zaprosiły do wykonania prac plastycznych. Oczywiście nie zapomnieliśmy, aby                             w rękawiczkach pozbierać śmieci na skwerze wokół naszego przedszkola.

Z okazji Dnia Ziemi zaprosiliśmy Rodziców wraz z dziećmi do udziału w konkursie literackim.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dziękujemy również za włączenie się w akcję ,,Listy do Ziemi”!