Wycieczka "W wiejskiej zagrodzie” - gr. "Biedronki"

29 kwietnia br. dzieci z grupy „BIEDRONKI” były na wycieczce autokarowej  w gospodarstwie agroturystycznym w Mochli. Wycieczka była podsumowaniem realizowanego tematu kompleksowego dot. poznawania różnych zawodów, między innymi  pracy związanej z hodowlą zwierząt na wsi.  Po gospodarstwie oprowadzała nas p. Krysia. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pielęgnacji i żywienia zwierząt gospodarskich. Widzieliśmy oswojonego dzika, którego ulubioną przekąską jest marchewka, lamę, osły, muła, kozę, krowę, drób oraz wszędobylskie koty, które uwielbiały głaskanie i kiełbaski. Pod eskortą p. Asi, mieliśmy również okazję przejechać się konno. W stajni widzieliśmy aż 8 ras koni, a od p. Asi, która wie wszystko o koniach dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy np. gdzie koń ma kolano, a gdzie łokieć i po co potrzebna jest mu grzywa i długi ogon. Bardzo nam smakowały kiełbaski samodzielnie pieczone w ognisku. Ciekawe opowieści o  zwierzętach i bezpośredni kontakt z naturalnym środowiskiem sprawiły, że pobyt w Mochli był dla nas  niezapomnianym  i pozytywnym doświadczeniem.