X Plener Plastyczny

19 maja odbył się w naszym przedszkolu jubileuszowy - X PLENER PLASTYCZNY pod hasłem „Świat tęczą malowany”. Imprezę uświetnili zaproszeni goście: artyści plastycy. Galerię Miejską bwa reprezentowali: p. Marta Bindek, p. Sławomira Szkuta oraz p. Piotr Wąsowski. Pod ich fachowym okiem dzieci wykonywały barwne prace na dużych formatach w technikach malarskich i collage. Ponadto wprowadzili przedszkolaków w tajniki przygotowywania płótna na obrazy,  farb oraz uzyskiwania różnych kolorów i ich odcieni. Gościem honorowym pleneru był p. Maciej Jeliński, artysta plastyk z Galerii Sztuki „ Korytarzyk” w Szubinie. Po jego kierunkiem mali artyści stworzyli przestrzenną instalację w tęczowych kolorach, która ozdobiła nasz przedszkolny ogród. Miały też możliwość obejrzenia mini wystawy obrazów różnych artystów udostępnionych przez p. Jelińskiego. Twórcze zmagania dzieci osłodził smaczny poczęstunek i wspólna zabawa. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał upominek, dyplom i pamiątkowe zdjęcie. Z Pleneru Plastycznego przedszkolacy wychodzili pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia plastyczne.