Piknik rodzinny

11 czerwca br. odbyła się w naszym przedszkolu wielka uroczystość. Było to nadanie imienia naszej placówce połączone z zakończeniem realizacji dwu – letniego projektu Comenius. Piknik odbył się pod hasłem „Z Comeniusem odkrywamy świat”. Z udziałem zaproszonych gości - przedstawicieli Rady Miasta Bydgoszczy, Rady Osiedla Błonie, Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta, Kuratorium Oświaty, Komisariatu  Policji - Błonie, Rady Rodziców, całej przedszkolnej społeczności oraz rodziców został nadany Akt Mianowania i odsłonięta tablica „Przedszkole nr 34 Mali Odkrywcy”. W części artystycznej przed szeroko zgromadzoną publicznością swój program artystyczny związany tematycznie z odkrywaniem świata zaprezentowała każda grupa przedszkolna. Pani Dyrektor dziękując wszystkim za współpracę i wkład włożony w rozwój naszego przedszkola uhonorowała tytułem Przyjaciel Przedszkola osoby, które w szczególny sposób wspierały rozwój naszej placówki oraz naszych wychowanków. Na pamiątkę tak ważnego dla nas dnia każdy przedszkolak otrzymał upominek i pamiątkowy znaczek. Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich uczestników pikniku w ogrodzie przedszkolnym czekało jeszcze wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, kiełbaski pieczone w ognisku, ciasto (które upiekły mamy naszych przedszkolaków), kawa, soki, loteria fantowa (w której każdy los wygrywał), wata cukrowa, malowanie twarzy oraz stanowiska z zabawami badawczymi. W tym roku dzieci wraz z rodzicami wędrując po kolejnych „stacjach badawczych” miały okazję poeksperymentować i poznać ciekawe zabawy z dźwiękiem, wodą, piaskiem, bezpieczną elektrycznością czy archeologiczne. Proste eksperymenty wykonywane często z materiałów ogólnie dostępnych, codziennego użytku cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci ale i rodziców. Pogoda również nam dopisała zachęcając wszystkich do wesołej zabawy na rodzinnym pikniku!!!