2015/2016

 11 grudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 48  dzieci z grupy ,,Biedronki”- których szeregi zasiliły dziewczynki z ,,Jeżyków”- uczestniczyły w turnieju sportowym ,,PRZEDSZKOLADA”. Nasza drużyna wykazała się sportowym duchem wygrywając większość konkurencji i zajmując I miejsce w całym turnieju! Gratulujemy!!!


"Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś"

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia 25 i 26 listopada, przedszkolaki z grupy "Jeżyki" oraz „Biedronki” zostały zaproszone do Biblioteki w Szkole Podstawowej nr 48.
 
Oprócz wystawy książek z misiem w roli głównej, dzieci miały okazję zapoznać się z historią pluszowej zabawki, ciekawostkami na temat bajkowych misiów: Kubusia Puchatka, Paddingtona, Uszatka i Coralgola.
Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się wystawa dużych, małych, kolorowych, miękkich i puchatych misiów, których zgromadzono prawie 200!!! Następnie przedszkolaki obejrzały bajkę „Miś Uszatek”, a na zakończenie otrzymały misiowe kolorowanki.


19 października 2015 dzieci  z grupy ,,Biedronki” zwiedziły Szkołę Podstawową nr 62. Przewodnikiem po szkole była pani Małgosia - nauczycielka klasy I. Przedszkolacy zobaczyli klasy lekcyjne, świetlicę, salę gimnastyczną, stołówkę, bibliotekę. Wspólnie z klasą II oglądali prezentację multimedialną o lesie. Nasze 5-latki były bardzo zaciekawione szkołą, ale jeszcze chętnie wróciły do przedszkola.