Spotkanie z gośćmi z KPODR

Dnia 2 października br. na podsumowanie i utrwalenie wiadomości dotyczących różnych ekosystemów w naszym przedszkolnym laboratorium gościliśmy pracowników Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka  Doradztwa  Rolniczego z Minikowa,  panią Milenę i panią Małgosię. Dzieci z dużą uwagą i ciekawością wysłuchały informacji  dotyczących pola i  jesiennych zbiorów. Panie przywiozły wiele ciekawych okazów, między innymi: zboża, rośliny okopowe, motylkowe czy zioła.  Na własne uszy mogliśmy usłyszeć  jak skrzypi skrzyp. Przedszkolaki zaprezentowały również swoją niemałą wiedzę na temat pola i płodów rolnych w oparciu o wcześniej zrealizowany temat kompleksowy i odbytą  autokarową wycieczkę do Wtelna.  Było to bardzo miłe i ciekawe spotkanie. DZIĘKUJEMY!