Wycieczka do piekarni - gr. "Biedronki"

      W dniu 21 października br. przedszkolaki z grupy "Biedronki" odwiedziły hipermarket Carrefour oraz mieszczącą sie tam piekarnię. Pani Zenia oprowadziła dzieci po sklepie, gdzie mogły poznać pełen asortyment produktów hipermarketu oraz wielkie magazyny sklepowe. W piekarni Carrefour maluchy poznały pracę piekarza, etapy powstawania pieczywa oraz produkty potzebne do jego wypieku. Obserwowały maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnicę i wielkie łopaty do wysadzania chleba oraz sposoby zaplatania chałek czy rogali. Nastepnie przedszkolaki miały możliwość wykazania się zdolnościami artystycznymi w trakcie samodzielnego wykonywania bułeczek i rogalików. Na zakończenie pani Zenia zaprosiła "Biedroneczki" na pyszne ciasteczka i bułeczki. Dzieci dostały rownież pamiątkowe dyplomy i lizaki.