Pasowanie na przedszkolaka - gr. "Wiewiórki"

We wtorek 3 listopada dzieci z grupy ,,Wiewiórki” dołączyły do grona przedszkolaków podczas uroczystego pasowania. Była to pierwsza uroczystość przedszkolna, jaką maluszki przeżyły w swoim życiu. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz symbol grupy – znaczek wiewiórkę. Był to naprawdę ważny i wzruszający dzień zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.