Warsztaty kulinarno-edukacyjne dla dzieci

18 listopada w naszym przedszkolu odbyły się międzyprzedszkolne warsztaty edukacyjno-kulinarne pod kierunkiem pani dietetyk Izabeli Horka pt. „Robimy zdrowe przekąski”. Gościem honorowym był starszy wizytator Kuratorium Oświaty pani Barbara Szczepkowska. W warsztatach wzięły udział dzieci reprezentujące bydgoskie przedszkola nr: 9, 24, 33, 34, 70. Uczestnicy warsztatów, podzieleni na zespoły, rozwiązywali zagadki, układali puzzle, komponowali zdrowy obiad z przygotowanych obrazków. Pani Izabela zwróciła uwagę na konieczność zdrowego odżywiania oraz na często popełnianie przez nas błędy żywieniowe, takie jak nadmierne spożycie tłuszczów, cukrów i soli oraz zjadanie jednolitych posiłków. Następnie kucharz pan Piotr Chrośniak przygotował dla dzieci pyszną warzywną tortillę. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały jego pracę. W dalszym punkcie warsztatów przedszkolacy samodzielnie przygotowali smaczne, zdrowe i kolorowe przekąski, które mogli później degustować. Na zakończenie warsztatów mali kucharze otrzymali upominki i dyplomy.